top of page
Воробйов_Генадій_Петрович.jpg

З 2017 року школа носить ім’я  генерал-полковника Геннадія Воробйова, випускника нашого навчального закладу.

Геннадій Воробйов закінчив 10 класів Білоцерківської середньої школи №7 у 1978 році. Потім вступив до Київського вищого загальнокомандного училища. У 1993 році закінчив Військову академію ім. Фрунзе. Військову кар'єру розпочав з командира взводу та пройшов всі посади до першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України. у 2009-2014 обіймав посаду командувача Сухопутних військ Збройних Сил України. Під час кривавих подій на Євромайдані Геннадій Воробйов відмовився посилати силовиків проти активістів. З початком російської агресії проти України брав участь у розробці багатьох військових операцій.

Під час проведення АТО у 2014 році займав посаду першого заступника керівника Антитерористичного центру СБУ, керівника АТО на території Донецької та Луганської областей. За сумлінну службу удостоєний звання лицаря ордену Богдана Хмельницького всіх ступенів, нагородженний орденом за мужність ІІІ ступеня. Останнім часом керував Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського. Життя Геннадія Воробйова обірвалося раптово, помер у робочому кабінеті на 56 році життя. 

1 вересня 2017 року під час урочистої лінійки з нагоди Дня Знань у нашій школі було відкрито меморіальну дошку на честь визначного командира та науковця. Батько героя, Петро Миколайович Воробйов, частий гість у школі. Він ділиться спогадами про сина, учить молоде покоління бути чесними, мужніми та відданими Україні.

На сьогодні в школі  навчається понад 1000 учнів. Учительський колектив творчий, професійний, націлений на продуктивну працю. У школі працює понад 60 педагогів, із них 10 учителів-методистів, 18 – старших учителів, 8 - відмінників освіти України. Навчальний заклад також  пишається своїми молодими педагогами, які залюбки працюють у ритмі часу.

Школа  розвивається, упроваджує нові освітні технології, продуктивно освоює технології онлайн-навчання, упевнено крокує в майбутнє.

У час, коли наша країна виборює свою незалежність, педагогічний колектив долучається до всіх акцій на підтримку ЗСУ, допомагає внутрішньо переміщеним особам, підтримує волонтерський рух. Учні готують концертні програми для воїнів, які перебувають на лікуванні в міському госпіталі, дарують захисникам сувеніри, виготовлені власноруч. Учителі працюють над формуванням людини-патріота, спроможної мужньо захищати святині народу, відстоювати навіть ціною власного життя територіальну цілісність нашої землі.

Меморіальна дошка

Про перейменування Білоцерківської загальноосвітньої школи
I–III ступенів №7 Білоцерківської міської ради
Київської області

Про присвоєння звання
“Почесний громадянин міста Біла Церква"
генерал-полковнику Геннадію Воробйову

school-7-2.jpg
school-7-3.jpg
299189415_5926692987375765_4704511346633483842_n.jpg

Стоїть у полоні розкішних кленів і трепетних тополь Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова.

Широкими вікнами своїми зачаровано задивлена у безмежний зелено-блакитний світ. Вона стала рідною багатьом своїм вихованцям. Кожного року цей гомінкий дім приймає нових пташенят, щоб окрилити їх, не дати розгубитися у розмаїтті думок, не втратити себе як особистість. Адже школа не просто входить у людське життя, а керує його духовною та інтелектуальною стороною. Учителі та учні разом створюють її чудо-епоху.

А потім з'являються продовжувачі традицій і несуть їх наступним поколінням. Гомонять літа шкільними дзвониками. З чого все починалося? Отож давайте перегорнемо сторінки життя нашої школи. За архівними документами, вона бере свій початок 21.10.1899 року, коли було створено початкове єврейське училище. Керував цим навчальним закладом ГРУЛЬМАН Мнахем Мирович. Тут навчалося 254 учні. Навчальний заклад давав необхідну освіту для вступу до гімназії. І був розташований в будинку на місці сучасної спортивної школи №1, а пізніше - в будинку центральної синагоги ( нині будівля технікуму м'ясо-молочної промисловості). У післяреволюційний час у місті була проведена реформа освіти ( 1920р.) Замість багатьох видів та типів шкіл було створеного навчальні заклади. В результаті цього ця школа стала називатися школою № 7. Навчання в ній велося російською мовою, єврейською - лише мова та основа культури. Вона носила світський характер, працювала за програмою наркому освітии. Директором навчального закладу в цей час працює ЦИДІЛКІВСЬКИЙ Михайло Ісакович. У1939 році Білій Церкві було присвоєно статус міста.

Першим завідуючим міськво був СИНЯВСЬКИЙ П.В., який загинув у роки війни. У цьому ж році школа стала російськомовною і була осередком культури в місті, де проводилася різноманітна культурно-масова робота. Не припинили своєї роботи освітяни і в роки Великої Вітчизняної війни. У той час навчалися в школі тільки учні початкових класів. Завідуючий школою був ТОПОРОВСЬКИЙ В.І. Дітей навчали українській та німецькій мові, а також математиці. Навчальний рік закінчувався у квітні і діти виконували сільськогосподарські роботи. Після визволення міста від німецьких окупантів, в цьому приміщенні розташувався сільськогосподарський технікум, а в 1945-1946 навчальному році в приміщенні школи № 2 по вулиці Гетьманській працювала початкова школа № 7. Завучем в цей час працює КИСЕЛЬОВ. У школі було 13 класів, в яких навчалося 381 учень. Наступного 1946-1947 навчального року школа знаходилася по вулиці Курсовій, в пристосованому приміщенні із 2-х кімнат. Класів було 4, учителів –4, учнів –142. 3 1.09.1946 року завідуючим школою був призначений СЕМЕНОВ Д.І., один із кращих директорів шкіл міста. 1947-1948 навчальний рік був розпочатий в приміщенні за адресою вулиця Червоноармійська 22. 3 1949 року школа стала семирічною. Знаходилася по вулиці Підвальній 48. Директором призначений - Корняков С.Г., завуч - ПУСТОВІТ В.Ю. З 1959 року школа стала восьмирічною, директор ПУСТОВІТ В.Ю. завуч - ДЕМ'ЯНЕНКО В.А. В ній налічується всього чотири класні кімнати, де навчалося 415 учнів. В цей час школа бути серед кращих, (її вихованці займали призові місця на міських олімпіадах та конкурсах художньої самодіяльності). Учні одержували ґрунтовні знання. Учительський колектив налічував 15 учителів.

У 1970 році після будівництва нового приміщення школи №9, в старому приміщенні була розташована середня школа № 7, де вона знаходиться і тепер. Основна будівля була споруджена в 1938 році, але вона неодноразово добудовувалася. Так у 1950 році було добудовано до центрального корпусу 6 класних кімнат, спортивний зал. У1970 році в школі навчається 1072 учні. Вони навчаються в 16 класних кімнатах. У школі були обладнані З кабінети: хімії, фізики, біології. Педагогічний колектив налічує 46 педагогів. З 1974 року директором школи був БУХАНЕВИЧ Володимир Олександрович. У зв'язку з перевантаженням школи, з 1977 року була розроблена документація на добудову приміщення.

Так з 1980 року почалася реконструкція школи, в процесі якої було добудовано навчальний корпус на 16 класних кімнат, майстерні по обробці деревини і металу. Будівництво навчального корпусу було завершене в 1984 році. Після чого розпочалося спорудження господарсько-побутового корпусу і в 1987. З 2000 року очолює педагогічний колектив школи відмінник освіти України, учитель-методист ШУЛІПА Наталія Борисівна. Її зусиллями створено в школі домашній затишок і тепло, наповнено школу атмосферою доброзичливості, взаєморозуміння і поваги. Наталія Борисівна по-материнськи переймається долею кожного свого учня та педагога, не залишає поза увагою випускників та вчителів-ветеранів. Тому й стали пріоритетними в школі цінності: знання, культура, творчість, здоров’я дитини.Керуючись Національною доктриною розвитку освіти в Україні, починаючи з 8-го класу, введено допрофільне навчання, а з 10-го класу профільне навчання. Створено класи математичного, філологічного, історичного профілів. Це дало можливість зрозуміти, що шлях профілізації навчання у старшій школі є гуманнішим. Кожен учень сам обирає профіль, а не вимушений пристосовуватися до того , що пропонують у закладі освіти. Краще задовольняються ситуативні інтереси старшокласників, у них формується чітка мотивація навчання. У навчальному закладі ведеться цілеспрямована робота по виявленню обдарованих дітей.

Натхненна і плодотворна праця вчителів школи не зникає безслідно. Як на деревах весною з’являється перша зав’язь, яка з часом переростає в прекрасний соковитий плід, так із творчої наснаги вчителя, з його душевної теплоти і краси зароджуються перші тендітні паростки майбутніх талантів. Одні з них стануть вченими, відомими артистами, як випускник нашої школи народний артист України, композитор Олександр Злотник, громадськими діячами, фахівцями своєї справи.

Саме тут, у стінах рідної школи, створена атмосфера для розвитку молодих обдарувань. Коли ж забезпечено свободу особистості, надано психологічну підтримку, тоді й наслідки втішні. Творчими злетами наших вихованців стали щорічні перемоги у конкурсах-захистах МАН НТУ України. Учні школи – постійні переможці Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад І та ІІ етапів, творчих конкурсів. Ці діти, ми щиро в це віримо, у майбутньому стануть окрасою держави, її потужним інтелектуальним скарбом. Кожен учень школи може знайти собі заняття до душі, цьому сприяє мережа гуртків, а саме: драматичний, гурток юних журналістів, декламування, літературної творчості «Провесінь», валеології, аранжування та інші. Особливо популярним серед учнівської спільноти є гурток аранжування, адже це справжнє свято флористики. Керівник гуртка вчить своїх вихованців бачити й розуміти красу, формує у дітей художньо-естетичне ставлення до дійсності, здатність до художнього пізнання світу. Завітайте до школи в кінці травня на виставку робіт юних флористів – і ви отримаєте незабутні враження! Приємно пройтися затишними шкільними коридорами, заглянути до навчальних кабінетів, по-сучасному відремонтованих, оснащених усім необхідним для успішного навчання.

Актова зала – одна з найкращих у місті - готова до цікавих презентацій, змістовних творчих вечорів, зустрічей з батьками. «Усе тече, все змінюється», - стверджують філософи. Та незмінним залишається потяг людини до знань. Тож знову й знову невгамовний шкільний дзвоник кличе дітей у Країну Знань. І поспішають учителі, молоді й сивочолі, до своїх класів. І кожного разу–все, як уперше. Дитячі очі, кмітливі й вдумливі, усміхнені й сумні, насторожені й уважні… Вони дивляться на вчителя й чекають, чекають нових відкриттів. Вони вірять, що їхні мрії стануть реальністю.

З 2017 року школа носить ім’я  генерал-полковника Геннадія Воробйова, випускника нашого навчального закладу.

1 вересня 2017 року під час урочистої лінійки з нагоди Дня Знань було відкрито меморіальну дошку на честь визначного командира та науковця. Батько героя, Петро Миколайович Воробйов, частий гість у школі. Він ділиться спогадами про сина, учить молоде покоління бути чесними, мужніми та відданими Україні.

На сьогодні в школі  навчається понад 1000 учнів. Учительський колектив творчий, професійний, націлений на продуктивну працю. У школі працює понад 60 педагогів, із них 10 учителів-методистів, 18 – старших учителів, 8 - відмінників освіти України. Навчальний заклад також  пишається своїми молодими педагогами, які залюбки працюють у ритмі часу.

Школа розвивається, впроваджує нові освітні технології, продуктивно освоює онлайн-навчання, упевнено крокує в майбутнє.

У час, коли наша країна виборює свою незалежність, педагогічний колектив долучається до всіх акцій на підтримку ЗСУ, допомагає переміщеним особам, підтримує волонтерський рух. Учні готують концертні програми для воїнів, які перебувають на лікуванні в міському госпіталі, дарують захисникам сувеніри, виготовлені власноруч. Учителі працюють над формуванням людини-патріота, спроможної мужньо захищати святині народу, відстоювати навіть ціною власного життя територіальну цілісність нашої землі.

bottom of page