Відкриття "Класу безпеки"
- Dmytro Bukach
- 18 квіт.
- Читати 2 хв
Оновлено: 6 днів тому
17 квітня 2025 р. в межах Всеукраїнського проєкту «Клас безпеки», який запроваджують у закладах освіти України МВС спільно з ДСНС та МОН, відбулося відкриття «Класу безпеки» у Білоцерківській гімназії № 7. Присутні на святі секретар Білоцерківської міської ради Вовкотруб В Г., заступник міського голови Возненко К.С., заступник міського голови Поляруш О.О., начальник Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Петрик Ю. І., заступник начальника відділу організації профілактичної роботи Білоцерківського РУ ГУ ДСНС України у Київській області Сюрха А.С., директор Білоцерківської гімназії № 7 Шуліпа Н. Б.
Простір «Класу безпеки» обладнано за сучасними критеріями необхідними навчально-методичними матеріалами та приладами: муляжами, які моделюють реальні життєві ситуації, муляжами вибухонебезпечних предметів, інвентарем для надання домедичної допомоги, засобами пожежогасіння, інформаційними стендами, інструкціями з безпеки життєдіяльності тощо. Тепер здобувачі освіти зможуть здобувати актуальні знання з пожежної та протимінної безпеки, вивчатимуть правила безпеки дорожнього руху, оволодіють алгоритмом дій в умовах надзвичайних ситуацій, набуватимуть навичок поведінки під час сигналу «Повітряна тривога» та надання домедичної допомоги. «Клас безпеки» розділений на кілька навчальних зон:
• зона домедичної допомоги допоможе провести заняття та тренінги з надання першої домедичної допомоги при травмах різного характеру та опіках. Тут можна ознайомитися з видами медичної допомоги, з засобами індивідуального захисту, правилами накладання пов’язок, правилами евакуації поранених тощо;
• зона мінної безпеки, де діти будуть вивчати правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів;
• зона безпеки життєдіяльності. Тут учні вивчатимуть правила безпечної поведінки у різних сферах життя, включно алгоритму дій у разі надзвичайних ситуацій різного характеру. У цій зоні можна буде познайомитися з правилами дорожнього руху, правилами поведінки на воді, правилами поведінки на льоду та правилами поведінки з газо- й електроприладами;
• зона пожежної безпеки – місце, де діти матимуть змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, з алгоритмом дії при пожежі, вивчити основи користування вогнегасниками та іншими первинними засобами пожежогасіння.
Окремий куточок – зона психологічного розвантаження (ігрова зона), що містить цікаві інтелектуально-розвивальні ігри й різноманітні поради, завдяки яким учні можуть знайти спокій та зосередитися. Є зона перегляду відеоуроків і презентацій.
Така робота в закладах освіти вкрай важлива, особливо в умовах війни.
Працівники ДСНС, поліції провели для учнів спеціальний «Урок безпеки». Діти були захоплені процесом навчання і брали активну участь у бесідах про пожежну небезпеку, вибухонебезпечні предмети, повітряну тривогу і правила дорожнього руху. Крім того, на подвір’ї закладу освіти рятувальники розгорнули навчальну платформу, де діти могли спробувати себе у ролі рятувальника й оглянути техніку ДСНС, поліції.
Comments