"Майстерність учителя - це вміння пробудити радість від отримання знань".
Альберт Ейнштейн
Із 04 по 08 березня в освітньому закладі проходив тиждень педагогічної майстерності вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури. Мета проведення тижня полягала в підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до рідної мови, розвитку творчих здібностей учнів, а також поширення перспективного педагогічного досвіду, відпрацювання навичок готовності вчителів до впровадження в практику роботи сучасних інноваційних технологій.
Під час тижня вчителі гімназії зуміли продукувати оригінальні, нетрадиційні ідеї, форми і методи організації навчально - виховного процесу. Сучасні педагогічні новинки вміло втілили в практичну діяльність учителі Коржова Л.О., Мартиненко Г.Г., Попова Л.В., Атамашко С.М., Христосенко В.М..
Цікавим за змістом і нетрадиційним за структурою був урок української літератури в 9 - В класі з теми " Тарас Шевченко. Сатирична поема "Сон"
( учитель Мартиненко Г.Г.). Учні працювали в групах, виважено доводили власну думку, акцентуючи увагу на порушених у творі проблемах та їх актуальності.
Урок української мови в 5 - А класі з теми "Прикметник. Групи прикметників за значенням" (учитель Попова Л.В.) пройшов емоційно й захопливо. Учні позмагалися один із одним під час гри "Лінгвістичний батл", повправлялися в лексичному моделюванні, зуміли об'єктивно оцінити відповіді однокласників та власні. Підсумували роботу, використовуючи метод "Прес".
Атамашко С.М. провела урок української літератури в 5 - Б класі з теми "Іван Нечуй-Левицький. "Вітрогон". Композиція оповідання, майстерність оповіді, мови". Діти поринули у світ дитинства своїх однолітків, виявили пізнавальну активність, творчі здібності. В ігровій формі давали поради головному персонажу твору. На уроці української мови в
7 - Б класі з теми " Написання прислівників разом і з дефісом" (учитель Христосенко В.М.) семикласники провели мовне дослідження тексту, детально проаналізували правопис складних прислівників. Оригінальним фрагментом уроку стала лінгвістична фізкультхвилинка. Нестандартним був урок зарубіжної літератури в 7 - Б класі з теми " Едгар По. "Золотий жук". Образи Леграна, Джупітера, оповідача". Разом із учителем учні поринули в цікаву мандрівку сторінками твору. Відчули себе детективами та дослідниками.
Уроки відзначалися використанням креативних методів і прийомів, що спонукало учнів до творчого пошуку, розвитку дослідницької діяльності.
Це була ще одна сторінка шкільного життя, яку вчителі та учні розфарбували яскравими кольорами.
コメント